Dieta Vege+Fish

Speciálně pro lidi, kteří hledají kompromis mezi vegetariánskou filozofií a tradičním přístupem k výživě, jsme připravili dietu Vege + fish.

V tomto systému stravování se zaměřujeme na produkty zařazené do vegetariánské stravy, které doplňujeme o ryby. Dostáváme se tak k zdrojům světa, kde můžeme najít mnoho zajímavých návrhů, které pokrmy zpestří a obohatí.
V rybách najdeme mimo jiné: plnohodnotné bílkoviny s vysokou biologickou dostupností, nenasycené mastné kyseliny, vitamín D, celou řadu mikro prvků jako je jód, selen, fluor, hořčík, vápník.
Nejdůležitější složkou obsaženou v rybách jsou omega-3 mastné kyseliny, díky kterým: lépe funguje náš oběhový systém, se snižuje riziko srdeční arytmie a infarktu, se zvyšuje hladina „dobrého“ HDL cholesterolu v krvi, se snižuje riziko rakoviny, máme lépe vypadající pleť, vlasy a nehty.

UKÁZKOVÉ SADY JÍDELNÍČKU:

Snídaně

Celozrnná houska se sázeným vejcem, salátem, rajčaty a kvašenou okurkou

Druhá snídaně

Salát s tuňákem, olivami a exotickou zeleninou

Oběd

Losos s pomerančovo-zázvorovou omáčkou s mangovou a avokádovou salsou podávaný s cherry rajčaty na rukole, divoká rýže

Svačinka

Zelené smoothie

Večeře

Banánové placičky se švestkovou marmeládou a čerstvým ovocem

Jak často najdete ryby v dietě Vege+Fish?

Snažíme se, aby se ryby objevovaly na talíři 3x až 5x týdně. K přípravě jídel používáme jak mořské, tak i sladkovodní ryby.
Hlavními zdroji bílkovin v naší vegetariánské stravě jsou: vejce, tofu, sója, luštěniny (čočka, cizrna, fazole atd.), mléčné výrobky.
Sílu sacharidů pocítíte díky různým druhům obilovin, které často vystupují ve stravě Power Meals. V naší nabídce najdete mimo jiné: obilniny (pohanka, kuskus, ječmen, bulgur aj.), rýže (bílá, hnědá, jasmínová, divoká, basmati atd.) a výrobky z mouky zpracované v mírném stupni: celozrnné těstoviny, celozrnné pečivo.
Vysoce kvalitní tuky ve vegetariánských pokrmech poskytují: olivy a oleje, mléčné výrobky, semínka (slunečnicová, dýňová, sezamová, lněná atd.), ořechy (kešu, vlašské ořechy, lískové ořechy, mandle, kokos atd.).

Pro koho je dieta Vege+fish určena?

Dieta Vege+fish je výborný výživový plán pro každého, nejen pro milovníky ryb. Živiny v nich obsažené posilují imunitní systém a skvěle regulují správné fungování organismu. Naši kuchaři mají s přípravou ryb zkušenosti a dodavatelé, se kterými spolupracujeme, splňují ty nejvyšší standardy kvality.

Výhody diety Vege+fish ocení jak ti, kteří si chtějí dopřát pauzu od masité stravy, tak lidé, kteří už dávno přestali jíst produkty živočišného původu. Vege+fish doporučujeme i sportovcům, protože nedostatek masa a ryb nebude znamenat, že budete tělu dodávat méně energie.
Přesvědčte se sami a objednejte si dietu pro sebe. Doporučujeme kontaktovat našeho dietologa, který vám rád pomůže upravit Vege+fish podle vašich potřeb.

Napište nám

Již dodáváme! Zkontrolujte, kam doručujeme, a objednejte si o 15 % levněji s kódem AHOJ